Blog Sitesi Nasıl Kurulur ?

secretgate

Member
Katılım
9 Eki 2021
Mesajlar
41
Tepki puanı
0
Puanları
6

Blog Sitesi Nasıl Kurulur​


Kişisel web siteleri olarak tanımlanabilecek blog sitelerinde bulunan yazılar eskiden yeniye göre sıralanmaktadır. İlgi gösterdiğiniz, uzman olduğunuz herhangi bir konu hakkında yazılar yazmak, diğer internet kullanıcıları ile bilgilerinizi ya da görüşlerinizi paylaşmak amacıyla sizde blog sitesi kurmak için gereken adımları takip edebilir ve kısa süre içerisinde bir blog sahibi olabilirsiniz. Blogunuzda istediğiniz her konu hakkında yazılar yazabilir, yazdığınız bu yazıları paylaşabilirsiniz.

Blog sitesi kurmak için öncelikle blogunuzda hangi konu hakkında yazı yazacağınıza karar vermelisiniz. Eğer kendinize dair yazılar yazarak paylaşımlarda bulunacaksanız yani blogunuzu bir nevi günlük olarak kullanacaksanız, bu konu hakkında detaylı bir şekilde düşünmenize gerek yok. Ancak belirli bir konu üzerindeki paylaşımlarınızı blogunuzda yapmayı planlıyorsanız ince bir şekilde düşünmeli ve en çok sevdiğiniz detaylı bilgi ve birikim sahibi olduğunuz konuları belirleyerek belirli bir temaya sahip bir blog oluşturabilirsiniz.

Konu seçiminizi yaptıktan sonra blog sitesi kurmak için blogunuzun ismine karar vermeniz karar vermeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz isim blogunuzun temasına uygun, özgün ve dikkat çekici bir isim olmalıdır. İnternet kullanıcıları blogunuzun ismini gördüğü zaman blogunuzda hangi konular hakkında yazılar bulabileceklerini anlamalılar. Ayrıca blog isminiz kullanıcıların dikkatini çekebilecek farklılıkta ve kalitede bir isim olmalıdır. Blog teması belirlemekten çok daha zor olan isim seçme konusunda dikkatli olmalı, blog ismini özenli bir şekilde seçmelisiniz.

Blogunuzun isminde karar kıldıktan sonra blog sitesi kurmak için blogger, Wordpress, Tumblr veya Blogcu blog sitelerinden birisini tercih edebilirsiniz. Bu sitelerin hepsi ücretsiz bir şekilde hizmet vermekte ve oldukça kolay bir şekilde blog açmanızı sağlamaktadır. Kurulumu, ayarları ve şablonları oldukça kolay olan bu ücretsiz web siteleri ile kendi blogunuzu kurabilirsiniz. Blogunuzun tasarımını size verilen şablonlar arasından tercih yaparak rahatça istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Blog sitesi kurmak oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Blogunuzu kurduktan sonra belirli aralıklarla yazılar hazırlayarak blogunuzda yayınlamalı ve ilgi çekici yazılarla zaman içerisinde takipçi sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle Google Seo hizmetlerinden faydalanarak, blogunuzun Google arama sonucu sayfalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 
Üst